Sayın Anne Babalar ;

Binlerce problemle karşı karşıya olan en değerli varlığımız olan çocuklarımız, özel bakım ve emek gerektirmektedir. Yapacağımız seçimler onların hem gelişimlerine hemde geleceklerine etki edecektir

Unutmayın ki! onların sağlıklı büyümelerinde sizin yardımınızın rolü çok önemlidir.. Bunları göz önünde tutarak çocuklarımızın ayak sağlığında onların ilk adımlarında da sizin seçiminize biz; PERLİNA markalarıyla destek olmak istiyoruz. 40 yılı aşkın tecrübemizle hem çocuğumuzun ilk sağlıklı adımında hemde sonrasında yanında olacağız..

PERLİNA; Eğitimli ve deneyimli ustalarıyla İtalyan çizgisinden esinlenip güvenli bir şekilde üretim yaparak dünya ülkelerine üretim potansiyelini artırmaktadır. Bir çok avrupa ülkesinin yanı sıra Rusya ve Ukrayna gibi Türkiye’nin seçkin mağazalarında hizmet vermektedir.

Perlina Ortopedik ve Antibakteriyel Çocuk Ayakkabısı

PERLİNA; Üretimine 1971 yılında başlamıştır. Perlina üretim tarihinden bu güne kadar biriktirmiş olduğu iş tecrübesini çocuk ayakkabılarıyla tüketicilerine yansıtmakta ve bunun gururunu yaşamaya devam etmektedir.

PERLİNA; Yıllık üretim kapasitesini daima artırmaktadır.

Üretmiş olduğu kendine özgü tasarımlarıyla da ayrıcalığın tadını tüketicisine yaşatmaktadır.

Perlina Ortopedik Ayakkabılarında

Topuğu dengeleyen ve yan basma riskini önleyen “iç topuk desteği”
-Ayağın en hassas yeri olan parmakları koruyan ve destekleyen “pamuk koruyucusu”
– Ayakkabının ve ayakların nefes alması için gerekli esneklik ve dayanıklılığı sağlayan doğal işlenmiş “hakiki deri ve iç astarı”
-Hareket esnasında ayağın yeri kavramasını ve güvenli adımlar atmasını sağlayan “kaymaz kauçuk taban
-Ayağın kuru kalmasını sağlayan ve mikro organizma oluşumunu önleyen “nem önleyici ve emici antibakteriyel iç taban” mevcuttur.
Bu nedenle bebeklere ayakkabı seçerken çok dikkatli olmak gerekir. Rastgele alınan ayakkabılar çocuğun ayak sağlığını ve gelişimini bozar, yürümesini geciktirir ve basma bozuklukları geliştirir.
Basış bozuklukları doğru ortopedik bebek ayakkabısı kullanımıyla önlenebilir. Taban düşüklüğü olanlarda ortopedik ayakkabı giyilmezse yaşlılık zamanlarında ağırlıkla ayak bileği şekil bozuklukları, ayak baş parmağının yanında kemik çıkması ve ayak parmaklarında deformasyonlara rastlama olasılığı artar.

Ayakkabı alırken nelere dikkat etmeliyiz !

Sağlıklı malzemelerden İmal edilmiş ve bilinçli olarak yapılan ayakkabı seçimleri yaşam süreci İçinde oluşabilecek bazı sağlık problemlerini engelleyebildiği gibi, bazı ayak problemlerinin tedavisinide sağlamaktadır.

Ayakkabı seçiminde ayak sağlığı düşünüldüğünde, öncelikle ayağın şekline uygun ayakkabılar seçmeye özen göstermek gerekmektedir. Ayak anatomisine uygun olmayan rastgele büyük veya küçük | 1 numaralarda alınan ayakkabılar ayak sağlığını olumsuz etkilemektedir. Bu tür seçimlerde basma bozukluğuna, tırnak batmalarına, ayakta mantar oluşumuna, acılı nasır oluşumlarına, ayak parmaklarında şekil bozuculuklarına sebep olmaktadır.

-Ayakkabılarımızı dinlendirerek giymelisiniz. 24 saat giymiş olduğunuz ayakkabı, ayaklarınızdan dolayı almış olduğu nemi veya teri ancak 24 saate kuruyabileceğini düşünmelisiniz. Ara vererek ayakkabı giymelisiniz.

– Güneşli havalarda eğer sandalet giymek durumunda iseniz cilt sağlığı açısından ayaklarınızı kremlemelisiniz.

– Doğru seçilmiş ayakkabılar yürüyüş esnasında ayaklarınıza egzersiz yapar gibi kan dolaşımını hızlandırdığını unutmamalısınız.

KURUMSAL

PERLİNA; Üretimine 1971 yılında başlamıştır. Perlina üretim tarihinden bu güne kadar biriktirmiş olduğu iş tecrübesini çocuk ayakkabılarıyla tüketicilerine yansıtmakta ve bunun gururunu yaşamaya devam etmektedir. Perlina; Yıllık üretim kapasitesini daima artırmaktadır. Üretmiş olduğu kendine özgü tasarımlarıyla da ayrıcalığın tadını tüketicisine yaşatmaktadır.

INSTAGRAM

E-BÜLTEN

Copyright © 2018 Perlina Ayakkabı | Her Hakkı Saklıdır.