Sadece Toptan Satış İçin

+966 54 850 7166 (Ali Safi)

Sadece Toptan Satış İçin

Perlina Ayakkabı Almak İçin Birçok Nedeniniz Var ?

Esnek Ortopedik iç taban

Topuğu dengeleyen ve yan basma riskini önleyen "iç topuk desteği" -Ayağın en hassas yeri olan parmakları koruyan ve destekleyen npamuk koruyucusu"

Elastik Ortopedik Alt Taban

Hareket esnasında ayağın yeri kavramasını ve güvenli adımlar atmasını sağlayan nkaymaz kauçuk tabann

Gizli esnek hava yastığı

Ayakkabının ve ayakların nefes alması için gerekli esneklik ve dayanıklılığı sağlayan doğal işlenmiş nhakiki deri ve iç astarın

Hava sürkilasyonunu sağlayan özel tasarlanmış hava pompası

-Ayağın kuru kalmasını sağlayan ve mikro organizma oluşumunu önleyen nnem önleyici ve emici antibakteriyel iç tabanın mevcuttur.

İlk Adım

Yoğun emekleme çabalarının ardından gelen ilk adımlar bu dünyayı keşfetme arzusu ile atılır. Böylesi önemli bir dönemde bebeğiniz için yapacağınız ayakkabı tercihi de ayrı bir dikkat gerektiriyor. Uzun yıllardır araştırmalarımızla “Bebekler ilk adımlarını atarken ona en uygun ayakkabıyı tercih etmeliyiz.” Özellikle çocuğunuzun dışarıda ilk yürüme denemelerini yaptırırken o narin ayakları hiç zarar görmesin diye onlar için özel ürettiğimiz ortopedik ayakkabıları tavsiye ediyoruz. Sıradan ayakkabılarda, gün boyu ayakkabı içinde kalan ayakları terler ve havasız kalır. Ayaklarının nemlenmesi alerji ve kızarıklık oluşmasına neden olabilir. Hatta tırnaklar yumuşayacağından tırnak problemleri doğabilir. İşte bu problemlerin olmaması için PERLİNA ortopedik ayakkabı olarak onlar için en uygun ayakkabı seçeneklerini üretmekteyiz.

Perlina Ortopedik Ayakkabılarında

– Topuğu dengeleyen ve yan basma riskini önleyen “iç topuk desteği”
– Ayağın en hassas yeri olan parmakları koruyan ve destekleyen npamuk koruyucusu”
– Ayakkabının ve ayakların nefes alması için gerekli esneklik ve dayanıklılığı sağlayan doğal işlenmiş hakiki deri ve iç astarın
– Hareket esnasında ayağın yeri kavramasını ve güvenli adımlar atmasını sağlayan kaymaz kauçuk taban
-Ayağın kuru kalmasını sağlayan ve mikro organizma oluşumunu önleyen nem önleyici ve emici anti bakteriyel iç tabanın mevcuttur.

Ayak Sağlığı ve Gelişimi

Yaşamın ilk yılında ayaklar oldukça hızlı büyür. Erişkin ayak büyüklüğünün yaklaşık yarısına ulaşır. Bu yüzden ilk yıl, ayakların sağlıklı gelişimi için son  derece önemlidir. 2,5 yaşına kadar ayak düz taban izlenimi verir. Çünkü ayak kavisinde yağlanma mevcuttur,  kaslar henüz gelişmemiştir. Yürümeye başlamamış yada yeni başlamış bir çocuk için ayağa baskı yapmayacak şekilde yumuşak tabanlı ayakkabı tercih edilmelidir. İnsan ayağı oldukça karmaşık yapıya sahiptir. 26 kemikten oluşur. Bebeklerin ayakları da yumuşak ve esnek olduğu için anormal basılar deformitelere sebep olabilir.

Ayakkabı Alırken Dikkat Etmemiz Gereken Kurallar!

Sağlıklı malzemelerden imal edilmiş ve bilinçli olarak yapılan ayakkabı seçimleri yaşam süreci içinde oluşabilecek bazı sağlık problemlerini engelleyebildiği gibi, bazı ayak problemlerinin tedavisini de sağlamaktadır.
Ayakkabı seçiminde ayak sağlığı düşünüldüğünde, öncelikle ayağın şekline uygun ayakkabılar seçmeye özen göstermek gerekmektedir. Ayak anatomisine uygun olmayan rastgele büyük veya küçük numaralarda alınan ayakkabılar ayak sağlığını olumsuz etkilemektedir. Bu tür seçimlerde basma bozukluğuna, tırnak batmalarına, ayakta mantar oluşumuna, acılı nasır oluşumlarına, ayak parmaklarında şekil bozukluklarına sebepler oluşturacağını düşünmemiz gerekmektedir.

Uygun Ayakkabı Seçimi

Ayak sağlığı ve konforu açısından ayakkabılarımızı seçerken dikkat etmemiz gereken unsurları şöyle sıralayabiliriz:

1- Ayakkabıların doğal malzemelerden imal edilmiş olmasına dikkat etmek.
2- Ayakkabıları alırken her iki tek giyilerek yürüyerek test etmek. Mümkünse ayağınızın en şiş durumunu göz önünde bulundurarak seçim yapmak.
3- Aşırı giyilmiş ve yıpranmış başkasına ait ayakkabı almamak
4- Ayak anatomimize göre tercihler yaparak; ayak tabanı önemli taşıyıcı noktaları destekleyeceği için yürüyüşü rahatlatıcı tercihlerde bulunmak.
5- Anatomik tercihleriniz ayaklarımızın vücudunuzu rahat taşıyacağından, omiriliğinizin duruşunu destekleyecektir. Buda yorulmamızı geciktirecektir.
6- Ayakkabılarımızı dinlendirerek giymelisiniz. 24 saat giymiş olduğunuz ayakkabı, ayaklarınızdan dolayı almış olduğu nemi veya teri ancak 24 saate kuruyabileceğini düşünmelisiniz. Ara vererek ayakkabı giymelisiniz.
7- Güneşli havalarda eğer sandalet giymek durumunda iseniz cilt sağlığı açısından ayaklarınızı kremlemelisiniz.
8- Doğru seçilmiş ayakkabılar yürüyüş esnasında ayaklarınıza egzersiz yapar gibi kan dolaşımını hızlandırdığını unutmamalısınız.

Uluslararası Sertifikalarımız